Vodafone Sultanlar Ligi’nde sezonun enleri belli oldu!

Fenerbahçe Opet, Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank’ın ön plana çıktığı Vodafone Sultanlar Ligi’nde normal sezon heyecanı sona erdi. Dev organizasyonda lider Fenerbahçe Opet oldu. Fenerbahçe Opet’i VakıfBank ile Eczacıbaşı Dynavit takip etti.

Avrupa’nın en önde gelen ligleri arasında gösterilen Vodafone Sultanlar Ligi’nde normal sezonun tamamlanmasının ardından bireysel oyuncu performansları merak konusu oldu.

İşte Sultanlar Ligi’nde sezonun en iyi performans gösteren isimleri:

Fenerbahçe Opet’in Rus yıldızı Arina Fedorovtseva normal sezona damga vuran isimler arasında yer aldı. Arina Fedorovtseva, sarı-lacivertli formayla Sultanlar Ligi’nde 75 sayısı üreterek sezonu tamamladı. Rus voleybolcu normal sezonun en çok servis sayısı kaydeden ismi oldu.

Beşiktaş Ayos’tan Bengisu Aygün, bloklarıyla rakipleri karşısında dikkat çekti. Siyah-beyazlıların yıldızı Bengisu Aydın, Vodafone Sultanlar Ligi’nde 71 blokla sezonun en fazla blok yapan oyuncusu olma başarısı gösterdi.

Vodafone Sultanlar Ligi’nde normal sezonun en çok skor üreten oyuncusu unvanının sahibi Anna Nicoletti oldu. Aydın Büyükşehir Belediyespor forması giyen Anna Nicoletti, 524 sayılık performansıyla dikkat çekti.

Galatasaray Daikin ve A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın genç yıldızı İlkin Aydın, Vodafone Sultanlar Ligi’nde servis karşılamasıyla ön plana çıktı. İlkin Aydın, yüzde 57’lik oranıyla normal sezonun en iyi servis karşılayan oyuncusu oldu.

Vodafone Sultanlar Ligi’nde normal sezonun en yüzdeli hücum eden oyuncuları Sinead Jack Kısal ve Chiaka Ogbogu oldu. Chiaka Ogbogu ile Sinead Jack Kısal, yüzde 59’luk hücum performanslarıyla sezonun en yüzdeli hücum eden oyuncuları olarak ön plana çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x